EKONOMİ
Giriş Tarihi : 27-03-2023 12:27

Öztekkeli: “Et Fiyatlarındaki Yüksek Artış Araştırılmalı”

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu 2023 Yılı çalışma grubu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Elazığ’da Et fiyatlarında yaşanan olağan dışı artış konuları ele alındı.

Öztekkeli: “Et Fiyatlarındaki Yüksek Artış Araştırılmalı”

Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu dönem sözcüsü Heybet Öztekkeli et fiyatlarında yaşanan artışın kurumlar tarafından denetlenmesi gerektiğini söyledi. Öztekkeli, “Et fiyatlarında yaşanan olağan dışı artış, hem üreticiyi hem satıcıyı hem de tüketiciyi düşündürmektedir. Et fiyatlarında yaşanan bu yüksek artışın ilgili kurumlarca araştırılması ve denetimlerin artırılarak sorunun tespiti noktasında hızlı adımlar atılması gerekmektedir” dedi.

ÖZTEKKELİ: “ÜRETİCİ VE SATICILARIN SABİT FİYAT VEYA DÜŞÜK KAR ORANI UYGULAMASI HER KESİMİ MEMNUN EDECEKTİR”

Öztekkeli, Ramazan ayı dolayısıyla üreticinin ve satıcının kar oranını düşürülmesi çağrısın da bulundu. Öztekkeli, “Ramazan ayının oluşturduğu manevi iklim ve bereketin sofralara yansıması için üretici ve satıcıların kar oranlarından biraz kısarak taşın altına ellerini koymaları gerekmektedir. Maliyet artışlarının farkındayız ama en azından Ramazan ayında vatandaşa destek noktasında et fiyatlarında üretici ve satıcıların sabit fiyat veya düşük kar oranı uygulaması her kesimi memnun edecektir” dedi. 

 

AdminAdmin