SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2023 01:32

Milletvekili Erol: "Köylere Sıfır Faizli 10 Yıl Vadeli Kredi Temin Edilecek"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elazığ Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi ve 28. Dönem Elazığ Milletvekili adayı Gürsel Erol, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Milletvekili Erol:

Kent merkezi, ilçe, belde ve köyleri gezerek vatandaşlardan gelen talepleri dinleyen Milletvekili Erol, aynı zamanda iktidara geldikleri takdirde hayata geçirilecekleri projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor.

üç tarafı sularla çevrili yarım ada konumundaki Elazığ'daki temel sorunların başından gelen tarım ve hayvancılık alanlarının geldiğini belirten Erol, seçim bildirgelerinde sulama projeleri, elektrik kullanımı ve borçlanmaları, üzüm yetiştiricilerinin kuracağı kooperatifleşmesi alanlarında gerekli desteklerin verileceğini bildirdi.

"TARIMSAL SULAMADA KULLANILAN ELEKTRİK FATURALARINDA YER ALAN VERGİLER KALDIRILACAK"

Bahsedilen konuların içeri ile ilgili seçim vaatlerine değinen Milletvekili Erol, “Elazığ'daki ovalar su ile buluşacaktır. Kuzova, Uluova ve Altınova Sulama projeleri tamamlanacak. Ağın Karadağ Sulama projesi tamamlanacak, proje bölgesindeki tarım alanlarına güneş enerjisi sistemi ile elektirik enerjisi sağlanacak. Tarımda ve hayvancılıkta üreticiye destek verilecek. Elektrik, akaryakıt, gübre, yem üreticilerinde KDV ve ÖTV alınmayacak. Tarımsal sulama kooperatiflerinin elektrik borçları faizleri ile birlikte silinecek tarımsal sulamada kullanılan elektrik faturalarında yer alan vergiler kaldırılacak. Şehir genelinde kooperatifleşme yaygınlaştırılacak ve üretilen tüm ürünlerin Tarım Kredi Kooperatifi tarafından alınması sağlanacak. Üzüm üreticilerinin kooperatifler ve kuracakları sosyal işletmeler ile üretim yapabilmeleri sağlanacak, kapasite artırım düzenlemeleri hayata geçirilecek. Ovalarımızdaki sulama birliklerine ve su şebekesi pompalama gereksinimi olan köylere sıfır faizli 10 yıl vadeli kredi temin ederek, enerji ihtiyaçları güneşten karşılamaları sağlanacak" dedi.

AdminAdmin