SİYASET
Giriş Tarihi : 26-03-2023 11:53   Güncelleme : 26-03-2023 11:57

Milletvekili Bulut, Ortak Canlı Yayında Açıkladı Neden Tekrar Aday Olmadı?

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kanal 23 ve Kanal Fırat ortak canlı yayınının konuğu oldu. Milletvekili Bulut neden tekrar milletvekili adayı olmadığını açıkladı.

Milletvekili Bulut, Ortak Canlı Yayında Açıkladı Neden Tekrar Aday Olmadı?

 

Bulut,"Biz bunu daha önceden paylaşmayı etik bulmadık. Biz bunu altı ay öncesinde de değil biz milletvekili olduğumuzda bu emaneti gönül rahatlığı ile teslim etme gibi duamız olmuştu. Bizim genel merkezimizin 3 dönem kuralı vardı bizim duamızda 3 dönemdi. Hep öyle niyetlendiğim için böyle bir karar. Olağan üstü dönemde milletvekili seçildik. Biz hiçbir zamanda bunun aciziyetinin arkasına sığınmadık. Geçen dönüp bir baktım. Başladığımızda önümüzde neleri hallettik neleri hal edemedik?" 

“ELAZIĞ HALKININ GÖNLÜNDEN DE BİR TAZE KAN GEÇTİĞİNİ HİSSETTİM”

Genel başkanımızın yine takdiri. Cumhurbaşkanımız gel mahalle temsilcisi ol derse yine olurum. Ama burada Başkanımız ısrar etmesine rağmen olmayacağımı söyledim. Başvurumu da yapmadım. Elazığ halkının gönlünden de bir taze kan geçtiğini hissettim. Bu sadece sizin başarılı olup olmamasıyla da ilgili değil. Belli bir dönem geçince kenara çekilmekte bilinmeli. Bir taze kan değişikliğinin de iyi geleceğini düşündük.

“MAL VARLIĞIM ARTMADI, AZALDI”

Siyasetçi olduğunuzda işin içine ailenizde giriyor. Arkadaşlarınız da giriyor, akrabalarınızda giriyor. Bunlar sürekli toplum içerisinde bununla ilgili vatandaşların karşısında kötü şeyler duymak bizleri üzüyor. Doğukent’e şehir hastanesi yapıldığında 2007 yılında benim milletvekilliğim yoktu. Haksız yere bu itamlar insanı üzüyor. Bazen gönlümüzü dar ettiğimiz üzüldüğümüz şeyler oldu. Mal varlığımız ile ilgili meclise beyan veriyoruz. Hiçbir siyasetçi vekil olduktan sonra mal varlığı artmaz azalma olur. Bazı söylenenler ailemi ve yakın çevremi üzdü. Hepsinden helallik istiyorum."dedi. 

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE NE YAPACAK?

Bulut,"Ben 40 yıldır attığı adıma dikkat eden söylediği şeye dikkat eden biriydim. Hatta ben naiflik ile suçlanan bir insandım. Elazığ’dan milletvekilli olmak onur duyacağım şeydir. O yönüyle fevkalade hazzını yaşayarak yaptığım onurlu bir işti. Elazığ halkına da bu vekaleti verdikleri için teşekkür ediyorum. Makam mevki hepsi geçici şeyler. Birikim anlamında elimizde güzel bir sermaye oldu. Elazığ için elimden geleni yapacağım. Merkez yönetme kurulundaki görevimiz devam edecek. Genel merkezdeki işlerimizi de yürüteceğiz.

“BÜYÜKELÇİLİK İSTEDİĞİM ŞEYLERDEN BİRİ”

Büyükelçilik istediğim şeylerden bir tanesiydi. Ama konjonktür ne olur bilmiyorum. Ben Elazığ için hizmet etmeye devam edeceğim. 5 arkadaşımıza Elazığ’dan çıkacak adaylara abilik yapacağım öncülük yapacağım. Ben Elazığ’ın genel merkezde 6. Milletvekili olayım"dedi. 

 

 

AdminAdmin