KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-05-2023 10:56

İletişim Lisesinden Basın Müzesine Ziyaret

Necip Güngör Kısaparmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan bir ekip Elazığ Belediyesi Basın Müzesi’ni ziyaret etti.

İletişim Lisesinden Basın Müzesine Ziyaret

İletişim Lisesi öğrencilerinin ülkemizin basın tarihini daha iyi kavrayabilmesi amacıyla Gazetecilik Atölye Şefi Mine Demirel tarafından düzenlenen geziye Gazetecilik Alan Öğretmeni Yunus Top ve Gazetecilik alanı öğrencileri katıldı.

Müze sorumlusu İdris Akkoyun tarafından gerçekleştirilen detaylı bir sunum kapsamında müzenin oluşum süreci, haberleşme tarihi ve ekipmanları, ülkemizin basın tarihi ve önemli yapı taşları hakkında bilgi verildi.

“Kapsamlı ve titiz bir çalışma”

Gezi hakkında konuşan Gazetecilik Atölye Şefi Demirel, müzenin şehrimiz için önemli bir kazanım olduğunun altını çizerek “Elazığ’da herkesin, özellikle iletişim ve basın alanında olanların kesinlikle ziyaret etmesi gereken bir müze. Oldukça kapsamlı ve titiz bir çalışmanın ürünü. Verilen emeği her noktada görebiliyorsunuz.” dedi.

Öğrencilerden Yusuf Güldalı ise müzeyi oldukça beğendiklerini, derslerde teorik olarak gördükleri ilk haberleşme araçlarının ve el yazmalarının orijinal ve replika örneklerini görmenin kendileri için önemli bir kazanım olduğunu ifade etti.

AdminAdmin