YEREL
Giriş Tarihi : 26-04-2023 13:29

İki Meslek Lisesi Tübitak Bölge Finallerinde Birinci Oldu

Malatya’da yapılan TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında Bölge 1. Olan okulları İl Müdürü Mehmet Yiğit tarafından kabul edildi.

İki Meslek Lisesi Tübitak Bölge Finallerinde Birinci Oldu

Keban İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah EMÜL, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Metin ÖZGEN, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Metin BATUR ve TÜBİTAK İl Koordinatörü Murat YILDIZ’ın da hazır bulunduğu ziyarette, bölge birincisi olan Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Keban Çok Programlı Anadolu Lisesinden proje sahibi öğrenci, danışman öğretmen ve okul yöneticileri il müdürü  Mehmet YİĞİT’e projeleri hakkında bilgi verdiler.

Keban Çok Programlı Anadolu Lisesinden proje sahibi öğrenciler Şevval ERDOĞAN, Nurdan ÖZEL YAPAR, danışman öğretmen Soluna DURAN, okul müdürü Abdulkadir SOYLU bölge sergisinde Sosyoloji alanında birinci olan Teknolojinin Penceresinden Yeni Neslin Ahlakı, ahlaki Okuryazarlık ve Akıllı Telefon Bağımlılığı Arasındaki  İlişkinin İncelenmesi” konulu projeleri, Korgeneral Hulusi Sayın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje sahibi öğrencileri Ali SALTIK, Yusuf Eymen TURGUT, Sefa DEMİR, danışman öğretmen Tolga BERBEROĞLU ve okul müdürü Dursun TOSUN ile birlikte bölge yarışmasında Yapay Zeka kategorisinde birinci olan “Kontrol Bende” isimli projeleri hakkında bilgi verdiler.

Öğrencilerden proje çalışmaları hakkında bilgi alan YİĞİT;“Öncelikle tüm öğrencilerimizi ve onlara destek veren danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Çocuklarımızın yaptıkları çalışmalar elde ettikleri başarılar o kadar önemli ki. Hocalarımızın da çocuklarımızı teşvik etmeleri, onları yönlendirmeleri ve rehberlikleri çok önemli. Bu yıl özellikle 2 meslek lisemizin aynı anda Bölge Birincisi olarak ilimizi Türkiye Finallerinde temsil edecek olmaları da ayrıca gurur verici. Çocuklarımız bu projelerle farklı ortamlara girip, farklı faaliyetlerin içinde yer alarak okulun sadece dört duvar arasından veya sıralardan ibaret olmadığını da görecekler. Öğrenme ortamları genişlediği zaman birçok farklı fırsatın ve imkânların önlerine serileceğini de görecekler. Gençlerimizin finallere katılması kendilerine büyük bir tecrübe kazandıracak, gurup çalışmasıyla başarı elde etmenin önemini kavrayacaklar. Ayrıca başarılarıyla diğer öğrencilerimize de örnek olacaklar. Ben bir kez daha tüm öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerini, okul yöneticilerimizi tebrik ediyor, Türkiye finallerinde de başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

AdminAdmin