YEREL
Giriş Tarihi : 09-03-2023 11:12

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Şahin, memleketi Palu`da vatandaşları ziyaret etti

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Avukat Mahmut Şahin ve Hasan Şahin memleketleri olan Elazığ`ın Palu ilçesinde deprem dolayısıyla zor günler geçiren vatandaşları ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinledi.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Şahin, memleketi Palu`da vatandaşları ziyaret etti

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler dolayısıyla etkilenen Elazığ`ın Palu ilçesi, 2010 Okçular ve 2020 Elazığ depremi dolayısıyla ağır hasarlı evlerin yıkımına başlamasıyla ilçe merkezinin boşalmasına neden olmasından dolayı sıkıntılı günler yaşıyor. Ağır hasarlı olan 700 civarında hanenin yıkılması ve şu ana kadar 2023 depreminde 500`e yakın hanenin daha ağır hasarlı olması nedeniyle ilçenin merkezinin taşınmasından endişeli olan vatandaşları, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mahmut Şahin ve Hasan Şahin, Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı ve beraberindeki ekip ziyaret gerçekleştirdiler.

Vatandaşların sorunlarını yerinde dinleyen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları Avukat Mahmut Şahin ve Hasan Şahin onlarla sohbet etti ve sorunları yetkililere iletmek üzere not aldırdı. Daha sonra Palu İlçe Belediye Başkanı Bekir Yıldırım`ı makamında ziyaret ettiler. İlçe Merkezi muhtarları ile bir araya gelen HÜDA PAR Ekibi sorunları muhtarların dilinden dinlediler.

Vatandaşların sorunlarını dinlediklerini, Belediye Başkanlarını dinlediklerini ve Muhtarlarla bir araya geldiklerini belirten HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mahmut Şahin,“Özellikle son depremle birlikte ağırlaşan bazı sorunlar var ve vatandaşın zihni adeta karışık durumdadır. Bu konuda yetkililerinde sağlıklı bir bilgilendirme yapmadığı bununla birlikte çözüm noktasında insiyatif alınmamıştır. Vatandaşların bazı talepleri var, sorunları var. Bunları bizzat müşahade ettik. Özellikle Palu İlçemizin inanç değerlerine uygun sosyo-kültürel yapısını bozmayan tarihi kültürel bir yapısını da dikkate alan bir yapılaşmanın olması gerektiğini belirtiyorlar. Yapıların bizzat yerinde yapılması şeklinde bir talepleri var.” dedi.

Palu`nun deprem bölgesi olduğunu belirten HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Avukat Mahmut Şahin,“Depremle birlikte bir yaşam ortaya koyabilecek bir yapılaşmaya gidilmelidir. Bu anlamda bu taleplerin titizlikle değerlendirilmesi gerekiyor. Bunun içinde zemin etüdlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması, vatandaşın bu konuda bilinçlendirilmesi gerekiyor. Özellikle de Palu`daki gerek belediye başkanı olsun, gerek mülki amirler olsun ya da ilimizin siyasileri olsun bu sorun ve beklentileri mutlaka dikkate alması ve halkın ağırlaşan bu sorunlarına biran önce çözüm üretmelerini bekliyoruz.” dedi.  

AdminAdmin