EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-05-2023 16:18   Güncelleme : 24-05-2023 16:21

“Giyim ve Nakış” Sergisi Açıldı

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü giyim üretim teknolojileri kurslarında üretilen ürünler “Giyim Ve Nakış “ sergisinde görücüye çıktı.

“Giyim ve Nakış” Sergisi Açıldı

Elazığ Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından, “Giyim ve Nakış” sergisi açıldı.Güneykent Mahallesi TOKİ Şehit Ragıp Coşkun Soylu Ortaokulu’nda açılan serginin açılışı yoğun katılımla gerçekleşti.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Kenan Tabar, kursiyerin yaptıkları ürünleri satarak aile bütçelerine katkı sağladıklarını aktardı. Tabar, “Vatandaşlarımızın kurs ihtiyaçlarını karşılamak üzere değişik kurslar açtık burada da giyim kursumuzu açtık 2022-2023 eğitim öğretim yılı başında bugünde bu giyim kursumuzun yılsonu sergisini açtık. vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda kurslarımızı planlamaktayız yoğun olarak kurslarımıza talep olan bir mahalledeyiz. Okullarımızda açtığımız kurslarında yapılan ürünlerin vatandaşların buluşturulması amacıyla sergiler planlamaktayız. Elazığ Halk Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl il nüfusunun yüzde 15’in üzerine kurs vermeyi planlamaktayız şuanda da 22 bin rakamına ulaştık vatandaşlarımız burada edindikleri tecrübelerle hem kıyafetlerini dikiyorlar bazı vatandaşlarımız edindikleri tecrübelerle ilimizdeki tekstil fabrikalarında işe girmektedirler ve yine tecrübelerle bu ürünleri yapıp satarak aile bütçesine katkı sağlıyorlar” dedi.

Halk Eğitim Hayat Boyu Öğrenme Usta Öğreticisi Leyla Yıldırım, bir yıl içerisinde hazırlanana ürünlerin sergide yer aldığını söyledi.

AdminAdmin