SPOR
Giriş Tarihi : 28-04-2023 11:44   Güncelleme : 28-04-2023 11:45

Elazığlı Bal, 23 Eylül’de ringe çıkacak

4 Aralık 2022 Tarihi’nde, rakibi Uğur Tasabatı 2 dakika 40 saniyede nakavt ederek K1 Ağır Siklet Şampiyonu olan hemşehrimiz Cafer BAL 23 Eylül’de ünvanını korumak için ringe çıkacak.

Elazığlı Bal, 23 Eylül’de ringe çıkacak

K1 Kickboxen Dünya Şampiyonu Elazığlı hemşehrimiz Cafer BAL, 23 Eylül’de Almanya’nın Bonn kentinde ünvânını korumak için yeniden ringe çıkacak. 4 Aralık 2022 Tarihi’nde Almanya’nın Krefeld Kenti’nde Rakibi Uğur Tasabatı, 2 dakika 40 saniyede nakavt ederek K1 Ağır Siklet Dünya Şampiyonu olan Elazığlı hemşehrimiz Cafer Bal, 23 Eylül’de tekrar Uğur Tasabatı ile ringe çıkacak. K1 Ağır Siklet Dünya Şampiyonluğu ünvânını korumak isteyen Elazığlı hemşehrimiz Cafer BAL çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ayriyeten K1 Avrupa Şampiyonu ünvânına da sahip olan Elazığlı hemşehrimiz Cafer BAL, “Türk gençlerine örnek olmak, çeşitli boksörler yetiştirmek ve boks sporunu sevdirmek için 30 yıldır emek harcıyorum” açıklamasında bulundu.
30 yıldır kick boksla ilgilenen ve branşı hiç bırakmayan Cafer Bal, 23 Eylül’de Almanya'nın Bonn Kenti’nde çıkacağı ünvân koruma maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Uzun yıllardır hocalık da yapan BAL şunları söyledi; “Yeni şampiyonlar yetiştirmek için mesai harcamaya devam ediyorum. 51 yaşında olmama rağmen son derece iddialı bir fiziğe sahibim. Günde 3 antrenman yaparak hazırlıklarımı sürdürüyorum. Türk gençlerine örnek olmaktan başka bir düşüncem hiç olmadı. Ünvân koruma maçımda da kazanmak için elimden geleni yapacağım ve bu karşılaşma 130 ülkede canlı yayınla takip edilebilecek.” diye konuştu. 

AdminAdmin