YEREL
Giriş Tarihi : 22-05-2023 10:42

Elazığ’da 3 yıldır Yıkılamayan Bina Tehlike Saçıyor

Elazığ depreminde ağır hasar alan Elazığ Lisesi yerleşkesi içinde bulunan spor salonu bir türlü yıkılamazken vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Elazığ’da 3 yıldır Yıkılamayan Bina Tehlike Saçıyor

Elazığ merkez Sarayatik mahallesinde bulunan ve binlerce öğrenci mezunu bulunan Elazığ Lisesi bugünlerde farklı bir konuyla gündemde. Lisenin yerleşkesi içinde bulunan 24 Ocak Elazığ depreminde ağır hasar alan spor salonu bir türlü yıkılamadı. Yüzlerce öğrencinin her gün kullandığı okul bahçesinde büyük bir tehlike oluştururken  binanın ne zaman yıkılacağı ise merak konusu oldu.  

Vatandaşlar yıkılmayan spor salonu için tepki gösterirken “ Okulumuz yıkılıp yenisi yapıldı. Fakat; spor salonuna dokunmadılar.  Ağır hasarlı binaların ne kadar tehlike olduğunu çevresinde ve içerisine girilmemesi gerektiğini 6 Şubat depreminde İstasyon Caddesinde bulunan bir binada acı bir tecrübeyle şahitlik ettik. Bir polisimiz şehit olmuş bir vatandaşımız da hayatını kaybetmişti. Bu tür acılar olaylar yeniden yaşanmasın diye yetkililer bir an önce o spor salonunu yıktırmalılar. Yerleşkeyi kullanan yüzlerce öğrencimiz  ve öğretmenler tehlike altında” diye görüşlerini ifade etti. 

AdminAdmin