EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-04-2023 15:41

Elazığ Yedigözeler Köyü'nde Başladı, Şimdi Siparişlere Yetişemiyor

İki çocuk annesi Tuba Bahçeci,evinin bahçesini üretim merkezi haline getirdi.Kendi yetiştirdiği bitkilerden farklı doğal sabunlar yaparak, Türkiye’nin dört bir yanına göndermeye başladı.

Elazığ Yedigözeler Köyü'nde Başladı, Şimdi Siparişlere Yetişemiyor

Hobisini mesleğe dönüştüren ve atölyesinde kendi yaptığı özel sabunları müşterilerine ulaştırmaya devam eden Bahçeci, doğal ve soğuk yöntemle elmalı, havuçlu, ballı, narlı, üzümlü ve çam katranı gibi birçok üründen yaklaşık 60 çeşit sabun elde ediyor.

Ev hanımıyken böyle bir işe kalkışıp başarılı olan Bahçeci, şimdilerde sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye’nin dört bir yanına sabun satmaya başladı. Şu anda da her geçen gün farklı içerikli sabunlar yapmaya çalışıyor ve yurt dışı siparişleri alıyor.

Bahçeci,“Kişilerin istekleri doğrultusunda mum ve sabunu kuru bitkiler, kuru çiçekler, kuru meyveler gibi doğal ürünlerle birleştirerek kişiye özel, onları mutlu edecek ürünler tasarlıyorum.Çok güzel geri dönüşler alıyorum.Bu da beni heyecanlandırıp çok mutlu ediyor.İşinizi severek yapıyorsanız tasarımlar kendiliğinden ortaya çıkıyor.Hem bahçemizde yetiştirdiğimiz bitkilerden elde ederek hem de hammaddesini başka şehirden elde ederek getirttiğimiz ürünlerle çalışıyorum.

El yapımı sabunlar, sabun yapım sürecinin bir sonucu olan ve cilde nem veren gliserini içerir ve cildiniz için faydalıdır. Gliserin havadaki nemi cildinize hapsetmenize yardımcı olan bir maddedir. Marketlerden aldığınız sabunlar gliserin içermez, bu yüzden cildinizi kuru bırakır ve tahriş eder. Üstelik gerçek sabun olmadıkları için, içerisinde bulundurdukları deterjanlar cildinizin kendi doğal yağını da yok eder. Fazla köpürsün diye ya da kalıba döküldüğünde daha kalın dursun diye sabunların içine onlarca kimyasal madde eklenmekte. Cilt sorunlarını sabunla çözdüğünü söyleyen insanlar da var ama doğal el yapımı sabunlarla ”dedi.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNE GÖNDERİYORUM

Kadının her şeyi başarabileceğine dikkat çeken Bahçeci, “Aslında hiçbir destek ve birikimim olmadan kendi irademle, kendi gücümle bir şeyler üretmeye başladım. Evde üretim yapıp, sosyal medya hesaplarımdan da satışlarımı gerçekleştiriyorum. Böyle bir tepki ve etki ile karşılaşacağımı düşünmemiştim. Şuan Türkiye’nin her yerine ve yurt dışına kargo gönderimi yapıyorum”dedi.

KADINLAR HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMELİ

Bahçeci,çalışmalarına azimle devam edeceğini ve gelecekte kadınlara istihdam alanı yaratmayı hedeflediğini ifade ederek, “Kadınlar her şeyin en güzelini yapıyor. Kadınlar bir işi yaparken hiçbir şeyden korkmamalı ve çekinmemeli. Bence kadınlar hayallerini gerçekleştirmeli. Bir kadın girişimci olarak tüm kadınlara sesleniyorum, eğer kadın isterse yapamayacağı hiçbir şey yoktur. Yeter ki istesin, güvensin ve inansın. Başarabilir miyim? Kim sadece yaptığım işlerle ilgilenir? Bu sorular çok gerilerde kaldı. Dünya için küçük ama kendi dünyam için büyük başarılar elde ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

AdminAdmin