EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-05-2023 11:01

Elazığ Pazarlarında Bahar Bereketi

Baharın gelmesiyle birlikte sebze ve meyve fiyatlarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Pazar esnafları fiyatların düşmesinden de gün içindeki müşteri yoğunluğundan da oldukça memnun görünüyor.

Elazığ Pazarlarında Bahar Bereketi

Şehir ekonomisinin yapı taşlarından olan pazarcılık sektörü bahar aylarının gelmesi ve havaların düzelmesiyle büyük rağbet görüyor. Pazardaki ürünlerin market fiyatlarının neredeyse yarısına satıldığını belirten pazarcı Hasan Çetin:

“İş yok, yiyecekler pahalı diyen herkes yalan söylüyor. Daha öğle saatlerinde olmamıza rağmen bazı pazarcılar ürünleri neredeyse bitirdi. Hem fiyatlar düşüşte hem talep çok. Ürünler marketlerin yarı fiyatına satılıyor.” dedi.

Konuyla alakalı konuştuğumuz Selami Diyapoğlu:“Pazarın genel durumu çok iyi, neredeyse bütün fiyatlarda bir iyileşme söz konusu. Fiyatlar düştükçe bizim işlerimiz de artıyor. Geçen haftaya oranla büyük düşüş yaşayan fiyatlar bizim satışlarımızı da etkiledi. Pazardan pazara değişen fiyatlar var ancak; genel ucuzluğu etkileyecek ölçüde değil.” şeklinde konuştu.

 

AdminAdmin