YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2023 10:45

Elazığ Hipodromu’nda engelliler haftası kutlamaları

10-16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle şehrimizin birçok kurum ve kuruluşunda etkinlikler yapıldı. Son kutlamada Türkiye Jokey Kulübü Elazığ hipodromundan geldi.

Elazığ Hipodromu’nda engelliler haftası kutlamaları

Elazığ Hipodromunda engelliler şenliği yaptıklarını aktaran Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit: “8 okulumuzdan 300 engelli öğrencimizle birlikteyiz. Özel öğrencilerimiz bizim için çok kıymetliler. Değerli öğrencilerimiz için ülkemizde son dönemler çok ciddi bir çalışma ve yatırımlar söz konusu. Son dönemlerde öğrencilerimizin bütün ihtiyaçları giderildi” dedi.

“BİZ DE ŞEHRİMİZ ÖZELİNDE BU ÇALIŞMALARIN KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Yiğit,“İnşallah bundan sonra da biz de şehrimiz özelinde bu çalışmaların kalitesini arttırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çok yakında inşallah özel eğitim anaokulumuzun da yapımına başlıyoruz ardından da bir uygulama okulu daha oluşturup öğrencilerimize daha iyi hizmet etmeyi planlıyoruz. Bu çerçevede yürüteceğiz çalışmalar da öğrencilerimizi ne kadar erken eğitime tabi tutabilirsek onların daha büyük bir gelişim göstereceklerinin bilincindeyiz. Bu nedenle küçük yaşta özel öğrencilerimizin eğitimi bizim için çok kıymetli. Bugün de burada Hipodromumuzun ev sahipliğinde güzel bir ortamda öğrencilerimiz doyasıya bir eğlence yaptılar. Onların mutlu olduğunu görmek bizleri de çok mutlu ediyor ve çalışma azmimizi arttırıyor” ifadelerin de bulundu.

Elazığ Hipodrom Müdürü Mehmet Demirçelik ise yaptığı açıklamada: “Engelliler Haftası münasebetiyle Elazığ Hipodromumuzun kapılarını güzel çocuklarımıza açtık Türkiye Jokey Kulübü olarak sosyal sorumluluk projelerimizden en önemlisi olan ‘Atlı Terapi’ merkezimiz Türkiye’de 10 ilde bulunan Hipodromlarımızdan sadece 7 tanesinde var. Bunlardan bir tanesi de Elazığ’dadır. Bugün çocuklarımızı bir taraftan ata bindirirken diğer taraftan da değişik etkinlikler düzenliyoruz.”

“AMACIMIZ, HEM ÇOCUKLARIMIZLA KEYİFLİ VAKİTLER GEÇİRMEK HEM DE ÖZEL BİREYLERLE ALAKALI FARKINDALIK YARATMAK”

Demirçelik, “Amacımız, hem çocuklarımızla keyifli vakitler geçirmek hem de özel bireylerle alakalı farkındalık yaratmak. Engeller paylaştıkça azalır. Bu tür etkinliklerimiz de devam edecek.  Doktor raporuyla uygun görülen çocuklarımız buraya gelerek psikolog ve fizyoterapistlerimiz eşliğinde ata biniyorlar. ‘Atla Terapi’ dediğimiz çocukların tedavisinde yardımcı bir faktör. Burada elimizden geldiğince daha fazla çocuğa ulaşarak onlara destek sağlamaya çalışıyoruz. Bu desteği sağlarken ailelerin gözlerinde ki mutluluğu görünce bizde mutlu oluyoruz” dedi.

AdminAdmin