YEREL
Giriş Tarihi : 27-04-2023 12:48

Dündar:“Doğal gaz şebekemiz en güncel uygulamalarla kontrol altında”

Dündar:“Doğal gaz şebekemiz en güncel uygulamalarla kontrol altında”

Dündar:“Doğal gaz şebekemiz en güncel uygulamalarla kontrol altında”

Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, tüm dağıtım bölgelerinde 40 bin kilometreyi bulan şebeke uzunluğuyla 5 milyona yakın abonesine doğal gazı güvenle ulaştırıyor. 6 Şubat’ta meydana gelen, 11 ilde yaklaşık 14 milyon kişiyi etkileyen merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremlerin ardından yaşanan zorlu süreçte faaliyetlerini aralıksız sürdüren Aksa Doğalgaz’ın Elazığ’daki çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Aksa Elazığ Doğalgaz Şirket Müdürü Onur Dündar, hayatın olağan akışında ilerlemesi için önemli bir rol üstlendiklerinin bilincinde olarak çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Dündar, şehirlerinde bulunan 1620 kilometrelik doğal gaz şebekesinin doğal afetleri otomatik algılayan sistemlerle birlikte periyodik olarak kontrol edildiğini, doğal gaz şebekesinin daima güvende olduğunu ifade etti.

ŞEBEKEMİZDE DOĞAL GAZ AKIŞINI KESİNTİSİZ SAĞLIYORUZ

Aksa Elazığ Doğalgaz Şirket Müdürü Onur Dündar, yaşanan depremlerin sonrasında Aksa Doğalgaz olarak acil durum teyakkuzuna geçtiklerini belirterek, “124 kişilik ekibimizle, tüm kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde çalışarak şebekemizde doğal gaz akışını kesintisiz sağlamaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımız müsterih olsun, doğal gaz şebekemiz güvenli gaz arzı için sürekli kontrol altında. Hattımızın güvenliğinin her koşulda korunması için büyük bir emek ve gayretle çalışıyor, kalite standartlarını ön planda tutarak en güncel uygulamaları kullanıyoruz. SAP CRM üzerinde geliştirilen Aksa 360 sistemiyle iş emirlerinden taahhütlere, taleplerden güncel veri akışını görüntülemeye kadar abonelerimize ait tüm bilgileri anlık olarak uçtan uca kontrol ediyoruz. 2020 yılının başında yaşanan Elazığ depremi sonrası afet durumlarında yıkık veya hasarlı binaların takip edilmesi için Coğrafi Bilgi Sistemimizde geliştirmeler yaptık. Maraş depremiyle ise güncelleme çalışmalarımıza devam ederek T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu hasar tespit listelerine uygunluğumuzu sağladık. Bu sayede abonelerimizden gelen resmi taleplere en güncel ve doğru bilgiyi hızla sağlıyoruz” diye konuştu.

EKİPLERİMİZ 7/24 ÇALIŞIYOR

Yaşanılan zorlu süreçte yaraların daha hızlı sarılması için sahada 7/24 aktif görev aldıklarını ifade eden Dündar, “Bakım ve kontrol çalışmalarımızda kaçak arama cihazıyla donatılmış araçlarla, bu araçların giremediği bölge ve sitelerde ise hassas el detektörleriyle doğal gaz şebekemizin kontrolünü gerçekleştiriyoruz. 199 bin 574 abonemizin bulunduğu Elazığ il merkezi ve Akçakiraz, Hankendi, Karakoçan, Kovancılar, Palu, Sarıcan, Sivrice, Yazıkonak, Yurtbaşı ilçelerimizdeki 4 şehir giriş istasyonumuzda ve 1620 km’lik dağıtım şebekemizde gaz kaçağı tespit araçlarımızla caddelerden sokaklara, tesislerden bulvarlar ve binalara kadar birçok alanda tarama işlemi yapıyoruz” dedi.

AdminAdmin