YEREL
Giriş Tarihi : 08-03-2023 11:20

Demirci:“Cumhurbaşkanımızın yanındayız”

Ziver Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı Veysel DEMİRCİ 14 Mayıs Türkiye Genel Seçimleri’ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Demirci:“Cumhurbaşkanımızın yanındayız”

Ziver  Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı Veysel DEMİRCİ, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek, Türkiye’nin kaderinin belli olacağı seçim öncesinde çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Ziver  Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı, İş İnsanı DEMİRCİ; “Bizler her koşulda Sayın Cumhurbaşkanımızın yanındayız. Bizlere herhangi bir görev verilsin ya da verilmesin her daim Cumhurbaşkanımızın arkasında çalışacağız. Değerli Elazığlı hemşehrilerim Türkiye’mizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın hizmetlerini, geleceğimizi ve 2023 Türkiye Yüzyılı’nı başka ellere emanet edemeyiz.” Açıklamasında bulunarak sözlerini şöyle sürdürdü…

“ÇEŞİTLİ İTTİFAKLAR’DAN HİZMET GELMEZ, KAOS GELİR”

“Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın karşısına yaklaşık 5 aylık süreçte bir rakip bile çıkamamıştı. En sonun da ise bu zihniyetler yaşanan deprem felaketlerinde insanların acılarını, kayıplarını felaketleri unutarak gizli ve saklı anlaşmalarla, çeşitli dayatmalar ile Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın karşısına göstermelik bir aday çıkardı. Aday çıkarmakta bile böyle kavgalar eden bir İttifak nasıl ülke yönetsin? Bunlar ülkeyi yönetirken kavga eder, yine birbirlerine küser ve Ülkemizin geleceğini ellerini yüzlerine bulaştırır.”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN HİZMETLERİNİN DEVAMI İÇİN HER DAİM YANINDA OLACAĞIZ”

“Bizler, Sayın Cumhurbaşkanımızın yukarıda belirttiğim gibi her daim arkasında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın açtığı yolda yürümekten şeref duyuyoruz. Bilindiği üzere ülkü edinmeyenin ve hedefe ulaşmak için kelam etmeyenin icraatı da pek mümkün değildir. Bir ülkenin nereden nereye geldiğini görmek bakımından geleceğe dair kilometre taşlarının belirlenmesi önemlidir. Bu anlamda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yaklaşık 12 yıl önce ilan ettiği 2023 Hedefleri, Türkiye’nin ilerlemesi yolunda bu yılın önemli bir gösterge olmasını sağlayacaktır. Türkiye’de tüm kesimlerin Türkiye’nin yeni yüzyılını özel tanımlamalar ile ifâde etmek istediği açıktır. Türk Devletleri Teşkilatı’nın 2023 yılını Türk Medeniyetinin Yükseliş Yılı ilan etmesi de bu sürecin daha geniş bir zemindeki yansıması olarak değerlendirilebilir. Bu hizmetlerin devamı, Türkiye’mizin geleceği için kararımız bellidir.”

“TERÖRLE MÜCADELE’NİN DEVAMLILIĞI İÇİN”

“Terör örgütleri, uzun yıllardır Türkiye’nin içte ve dışta ilerlemesine engel olmak için kullanılan taşeronlar oldu. Türkiye, terör belasını defetmek ve bölgede barış ve istikrarı temin etmek için büyük mücadeleler verdi. 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün hain darbe girişimine karşı verilen mücadele, Türkiye için terörle mücadelede yeni bir dönemi başlattı. Bu sürecin ardından güvenlik güçlerinin Türkiye’nin içindeki tüm terör yapılanmalarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin güney sınırlarımız dışında Suriye ve Irak’ta barınan PKK ve DEAŞ’a karşı düzenlediği operasyon ve harekatlar büyük başarılar getirdi. Bugün Türkiye, ülke sınırları içinde terör tehdidini büyük ölçüde bertaraf etmiş, sınırları dışındaki terör örgütlerini de büyük ölçüde engellemiştir. Hatta öyle ki; Suriye ve Irak sınırında kimin koruduğuna bakmadan terör örgütlerini vurmuş, İsveç ve Finlandiya gibi ülkeler başta olmak üzere Türkistan coğrafyasından Pakistan’a terörle mücadelenin sınırlarını genişletmiştir. 2023 yılında Türkiye’nin Suriye’de uzun zamandır sürdürdüğü güvenli bölge oluşturma stratejisini tamamlaması beklenmektedir. Bizler topraklarımızın yanında terör unsurları olmaması için, ‘Güçlü Türkiye Yolunda’ Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.”

“TAM BAĞIMSIZ DIŞ POLİTİKAMIZ İÇİN!”

“Türkiye, terörle başarılı mücadelesinin, savunma sanayindeki ilerlemelerin ve teknolojik yatırımlarının bir sonucu olarak her geçen gün Türkiye merkezli dış politikasını güçlendirmektedir. Bu anlamda Türkiye’nin güvenlik ve barış mimarisini yakın çevreden uzak çevreye doğru stratejik bir çerçeve içinde ilerletmeye çalıştığı ve bu noktada önemli mesafeler kaydettiği görülmektedir. Libya, Karabağ, Suriye ve Doğu Akdeniz’de yürütülen milli politikalar, Ortadoğu ülkeleri ile ilişkilerin normalleşmesi, Afrika ülkeleri ile ilişkilerin ivmelenerek gelişmesi ve dünyadaki en büyük kriz haline gelen Rusya-Ukrayna Savaşı’nda Türkiye’nin ara bulucu olması gibi gelişmeler, Türk dış politikasında tam bağımsızlık yolunda önemli göstergeler olmuştur. Türkiye, Rusya-Ukrayna Savaşı’nda barışın tesisi için en güçlü potansiyele sahip aktördür. Bu anlamda başlangıcından bu yana savaşın karşısında tavır alan ancak diplomasinin sürmesi için Rusya ile ilişkilerini sürdüren Türkiye, savaşın tarafları arasında yer almamış ve dünyaya üçüncü bir yol olduğunu göstermiştir. 2023 yılı, bu üçüncü yolun diğer aktörler tarafından benimsenen bir yol olmasına namzet bir zaman dilimidir. Dış Politikada Türkiye’nin sözünün devam etmesi için bizler her koşulda Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız.” 

 

AdminAdmin