SİYASET
Giriş Tarihi : 16-04-2023 11:18

CHP Elazığ Milletvekilleri aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

Cumhuriyet Halk Partisi, 28’inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çerçevesinde Elazığ Milletvekilleri Aday Tanıtım Toplantısı düzenledi.

CHP Elazığ Milletvekilleri aday tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri çerçevesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Elazığ Milletvekilleri Aday Tanıtım Toplantısı, Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantı çerçevesinde 3 CHP 1 Saadet Partisi ve 1’de DEVA partisinden olmak üzere toplamda 5 milletvekili adayının isimleri ve unvanları ile kürsüye davet edilerek partililere tanıtımı yapıldı.
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Bugün bu tablo Türkiye’nin örnek alması gereken ve Türkiye’de örnek olması gereken tablodur. Çünkü inançlar, değerler ve milli duygular üzerinden siyaset yapmayacağız.  Herkesin inancına ve yaşam tarzına saygı duyacağız. Çünkü herkesin inançları, değerleri, soyu ve sopu kendi namusu ve şerefidir biz onlara saygı duyup sahip çıkacağız. Bugün buradaki tablonun 50 yıl öncelik bir hatırası var. 1974 CHP MSP hükümeti Başbakan Bülent Ecevit Başbakan Yardımcısı Necmettin Erbakan, ikisini de Allah rahmet eylesin. İki insanın da mekanı cennet olsun. O iki siyaset ve devlet adamı milliyetçiliği, vatanseverliğini Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazarak oradaki soydaşlarımızın özgürlüğünü getirdi. Bugün de Temel Karamollaoğlu, Ali Babacan ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ahmet Davutoğlu’nun ve Doğru Yol Partisi Başkanı Gültekin Uysal’ın bir arada olmalarının amacı siyasi koltuk kapmak değil ülkenin geleceğine, gençlerimizin geleceğine umut olmak. Devleti cumhuriyetin temel değerleriyle bütünleştirip ve devleti yeniden liyakat esasına göre kurmaktır. Erbakan’ın inançlarını Bülent Ecevit’in inançlarını Turgut Özal’ın devlet adamlığını ve Erdal İnönü’nün mütevaziliğini hepsini o masada görebilirsiniz. O masada Türkiye’nin yönetimine yansıtacağımız iradeyi de görebilirsiniz. Bugün Elazığ’da gördüğünüz tablo Elazığ tablosu değil Türkiye’nin tablosudur” dedi. 

AdminAdmin