YEREL
Giriş Tarihi : 26-01-2023 17:10

Başkan Şerifoğulları, Pazar Esnafını Ziyaret Etti

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, "Gönül Belediyeciliği" ilkesi doğrultusunda sürdürdüğü esnaf ve vatandaş ziyaretlerine devam ediyor.

Başkan Şerifoğulları, Pazar Esnafını Ziyaret Etti

Bu kapsamda Başkan Şerifoğulları Güneykent Mahallesi’nde kurulan pazardaki esnafları ziyaret etti.

Pazar tezgâhlarını tek tek dolaşıp pazarcı esnafını ziyaret ederek istek ve beklentilerini dinleyen Başkan Şerifoğulları, pazar yerinde alışveriş yapan vatandaşlarla da sohbet etti.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “PAZAR ESNAFIMIZ BÖLGEMİZİN YATIRIMCISIDIR"

Pazarcı esnafının ve vatandaşın yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Şerifoğulları yaptığı açıklamada, “'Gönül Belediyeciliği" ilkesi doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimize belirli periyotlarda devam ediyoruz. Bu kapsamda Güneykent Mahallesi’nde bulunan pazar yerlerini gezerek esnaf kardeşlerimizle bir araya geldik. Onların isteklerini ve taleplerini dinledik. Pazar esnafımız bölgemizin yatırımcısıdır. Yaptığımız hizmetleri esnaf ve vatandaşlarımızın taleplerini göz önünde bulundurarak gerçekleştireceğiz. Bizler pazar yerlerimize büyük önem veriyoruz. Esnafımızın da hemşehrilerimizin de buralara önem vermesi buraları temiz tutması kurallara uyması gerekiyor. Bütün pazarcı kardeşlerimize hayırlı işler diliyorum." dedi.

Elazığ Pazarcılar Dernek Başkanı İlhan Karakaş ise “24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’ın Sivrice İlçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından Güneykent Mahallesi’nde yapılan konutlar vatandaşlarımızın yeni yerleşim yeri oldu. Bu bölgelerimizde büyük bir pazar sıkıntısı vardı. Bizim girişimlerimiz ve Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’nın desteği ile pazarımızı açmış bulunmaktayız. Pazarımız bir aydır vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Biz mahallelerimizin talebine yanıt vererek pazarımızı kurduk. Kendileri de gelip temiz bir şekilde ürünlerini alsınlar. Pazarımızın kurulmasında büyük desteği olan Elazığ Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na çok teşekkür ediyoruz.” diye kaydetti.

AdminAdmin