YEREL
Giriş Tarihi : 09-04-2023 14:12

Başkan Aslan, Sorunların Çözümü İçin Yetkililere Seslendi

Elazığ Kuzova Derneği Başkanı Erol Aslan Elazığ’da yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri üzerine açıklama yaptı. Erol Aslan şehrin siyasilerine seslenerek sorunlarına çözüm üretenlere vatandaşın destek vereceğini söyledi.

Başkan Aslan, Sorunların Çözümü İçin Yetkililere Seslendi

Elazığ Kuzova Derneği tarafından Bölgede yer alan sorunlar ile ilgili çalışma yapıldı.  Elazığ Kuzova Derneği Başkanı Erol Aslan Çalışmalar sonucunda hazırlanan çözüm önerileri ile ilgili bilgi verdi.

Aslan, Kuzova’da en önemli sorunun Kuzova Sulama Projesi Olduğunu belirterek: “sorunlardan birincisi Kuzova sulama projesi, bu öyle bir şey ki Brezilya dizileri gibi 30 yıldır. Bu sulama projesi hayata geçince çiftçinin geliri 10 kat artacak ve bu esnafa yansıyacak. Bir noktada Elâzığ’ın kurtuluşu olacak. Elazığ tarım ürünleri üretimi ve işlenimi konusunda Türkiye’de sayılı bir il haline gelecek. Ancak ne hazindir ki 30 yıldır devam eden bu proje bitirilemedi. 350 bin dönüme kadar sulanacak alanın şuanda 30 bin dönümünü sulayabiliyoruz oda yarım yamalak güneş santralimiz yok.” dedi.

Yetkililere seslenen Aslan, Kamu Elinde bulunan gücün değerlendirilmesini isterken vatandaşın sorunlarına çözüm bulacak siyasilere oy vereceğini ifade ederek: “Değerli siyasilerimize şunu iletiyorum; kamunun elindeki gücü değerlendirelim, sulama projelerini bitirerek Elazığ’ın kalkınmasında tarih yazalım. Kuzova bölgemiz sorunlarını önceleyen siyasinin, oy verirken de önceliği olacaktır. Biz sorunlarımıza sahip çıkacak siyasiye oy vereceğiz. Sorunlarımızı inşallah bu dönem çözerek Elazığımızı Türkiye’de sayılı illerden biri haline getireceğiz.” dedi.

Aslan, Elazığ genelinde üreticilerin bir başka sorunun ekim alanlarında sayıları artan domuzlar olduğunu vurgulayarak: “İkinci bir sorunumuz Elazığ’da çok artan bir domuz zararı var. o kadar arttı ki Kuzova ve diğer bölgelerde nohut, kavun gibi ürünleri ekilemeyecek hale getirildi. Bilinçli olarak bu hayvan korunuyor mu? Bu hayvanla hiçbir mücadele yapılmıyor. Çiftçi bu hayvanın insafına terk edilmiş durumda. Sorunlarımızı ulaşabildiğimiz herkese ilettik. ” ifadelerini kullandı.  

AdminAdmin